Pływalnia COS-u Aquarius

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Gdyby nie fakt, że “Aquarius” działa w ramach znanego i cenionego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich - można by go uznać za podręcznikowy przykład parku wodnego.

Jako że pływanie ma bardzo duży potencjał ogólnorozwojowy, część sportowa kompleksu musi stać na odpowiednim poziomie. Basen z wydzielonymi 6 torami ma 25 metrów długości, 16 m szerokości i 2,2 m głębokości. Posiada także spełniające normy wyposażenie niezbędne do przeprowadzania zawodów. Zmagania mogą oglądać kibice ze specjalnej trybuny.

Osoby preferujące relaks i zabawę wybiorą zapewne strefę rozgrzewkowo-rekreacyjną. W niecce o wymiarach 16,7×8×1,1 m umieszczono szereg urządzeń czyniących kąpiel przyjemniejszą. Gejzery, dysze, jacuzzi i wodne parasole zapewniają hydromasaż, a odrobinę szaleństwa zagwarantuje 70-metrowa, kręta zjeżdżalnia. Ważne - zakładanie czepków jest w “Aquariusie” obowiązkowe.

Na terenie pływalni Centralnego Ośrodka Sportu mieści się większość gabinetów szeroko rozumianej odnowy biologicznej, funkcjonujących w ramach tego nowoczesnego kompleksu sportowego. Oferuje się w nich m.in. zabiegi krio-, hydro-, kinezy- czy fizykoterapii, masaże czy pewne procedury kosmetyczne i analityczne. Można też skorzystać z solarium lub jednej z kilku saun: parowej, suchej i na podczerwień. Uwaga - wszystkie te atrakcje mogą być osobno płatne.

Mini przewodnik

Aquapark działający w ramach kompleksu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Celom czysto sportowym - zarówno profesjonalistom, jak i amatorom - służy 25-metrowy basen główny, posiadający 6 osobnych torów i trybunę dla widzów. Część rekreacyjna jest znacznie mniejsza (16,7 m),za to posiada kilka użytecznych instalacji: zjeżdżalnię jacuzzi czy hydromasaże.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja