Trasy rowerowe

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Zmienne ukształtowanie terenu - choć bez wielokilometrowych, stromych podjazdów - wspaniałe warunki przyrodnicze, niepowtarzalne widoki, rozbudowana infrastruktura z licznymi wiatami turystycznymi do odpoczynku i wypożyczalniami sprzętu na czele. Powyższe atuty zdaniem miejscowych najmocniej przemawiają za tym, by we Władysławowie nie odmawiać sobie rowerowych wycieczek.

Oczywiście w okolicy nie może zabraknąć oznakowanych tras dedykowanych miłośnikom kolarstwa. Bodaj najciekawiej prezentuje się niebieski, budowany od dłuższego już czasu, Pierścień wokół Zatoki Puckiej. Docelowo ma łączyć przedmieścia Gdyni (a w przyszłości może nawet Piaski w Krynicy Morskiej) z Helem. Najczęściej polecany wariant to droga zaczynająca się od Pucka, przez Swarzewo, Chałupy, Jastarnię i dalej. Taka wycieczka to ok. 45 kilometrów jazdy, trwającej ok. 2,5h. To jedyny póki co pełnoprawny szlak rowerowy przebiegający przez samo Władysławowo.

Najbliższym węzłem szlaków jest oddalone o ok. 4-5 kilometrów Swarzewo. Przez tę miejscowość przebiega zielony Międzynarodowy Szlak Hanzeatycki R-10. W kierunku południowym od tego punktu niemal w całości pokrywa się z Pierścieniem wokół Zatoki Puckiej. Najpoważniejsza różnica to rozwidlenie pod Błądzikowem - szlak zielony odbija nieco w głąb lądu, podczas gdy trasa niebieska prowadzi bliżej brzegów, m.in. w pobliżu parku kulturowego “Osada Łowców Fok”. Obie drogi schodzą się w pobliżu zamku Jana III Sobieskiego w Rzucewie. Kolejne rozstaje to rezerwat przyrody Beka.

Wracając do węzła w Swarzewie - trasa R-10 prowadzi również na zachód, pod Karwię, do Dębek, Białogóry, Łeby… Takie wyprawy, liczące już grubo ponad 70 kilometrów, to jednak poważne wyzwanie. Osoby preferujące spokojną rekreację mogą wybrać 18-kilometrową ścieżkę do Krokowej, oznaczaną na różowo-czerwony kolor. Jej przebieg jest identyczny ze Szlakiem Hanzeatyckim aż do Sławoszyna (ok. 2,5-3 km od Krokowej).

Te ścieżki krzyżują się pod Starzyńskim Dworem z 16-kilometrową Trasą Szarych Mnichów. Ten niebieski szlak łączy Mechowo z Jastrzębią Górą.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja