Fajny weekend listopadowy nad morzem, czyli o walorach Władysławowa ponownie

Wyjazd nad morze na kilka dni właściwie zawsze i w każdych okolicznościach będzie dobrym sposobem na efektywny odpoczynek. Nawet jeśli najwięcej turystycznych skojarzeń wędruje w kierunku sezonu letniego, sprawdza się to również w czasie daleko poza wakacjami. Na przykład na świąteczny, długi weekend listopadowy właśnie. A jeśli jako destynację wybiera się tak uznany kurort jak Władysławowo, wtedy zdrowy klimat będzie tylko jednym z atutów takich wczasów.

Trzeba jednak od razu przyznać, że prawdopodobnie najważniejszym - tuż obok wypoczynku w ciszy i spokoju, z dala od rozmaitych napięć związanych z obchodami kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Patriotyczny obowiązek można spełnić zupełnie inaczej niż wywieszając biało-czerwoną flagę lub idąc na marsz. Na przykład wykorzystując listopadowy długi weekend we Władysławowie na bliższe poznanie postaci wielkiego bohatera narodowego, jakim był - a raczej wciąż jest - generał Władysław Haller. W mieście znajduje się muzeum poświęcone dowódcy, który m.in. utworzył polską Błękitną Armię we Francji i wyszedł z inicjatywą dokonania Zaślubin Polski z Morzem.

Być może i w dzień świąteczny długiego weekendu listopadowego nad morzem placówka pozostanie zamknięta dla zwiedzających, ale to naprawdę nic straconego. Pobyt tak czy inaczej potrwa trochę dłużej, a w tym akurat czasie można wybrać się na spacer na plaży. Świeże, pełne jodu powietrze i szansa znalezienia bursztynu po jesiennym sztormie są nie do pogardzenia. Poza tym Władysławowo dysponuje wieloma innymi atrakcjami, jakie pozwolą porządnie się zrelaksować w ciągu całego turnusu. Poza Hallerówką warto wspomnieć jeszcze o multimedialnej, interaktywnej Wystawie Rybackiej MERK, muzeach i wieży widokowej Domu Rybaka czy torze kartingowym.

Zresztą miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne będą szczególnie zadowoleni. Z Władysławowem wiąże się bowiem szczególnie dużo możliwości w tym zakresie, a największa w tym zasługa licznych, doskonale wyposażonych obiektów Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich, jaki działa w Cetniewie - jednej z władysławowskich dzielnic. Korty tenisowe, kilka orlików i boisk, niczego sobie aquapark, parę hal do wielu dyscyplin… Do tego można jeszcze dodać kilka spotów paralotniarskich, ale to już wyłącznie przy bezpiecznych warunkach pogodowych na Morzu Bałtyckim.

Jak widać w akapitach powyżej, we Władysławowie na turystów czeka całkiem sporo interesujących opcji. Dokładnie to samo można powiedzieć o tutejszej bazie noclegowej nad morzem - nawet uwzględniając fakt, że część obiektów po sezonie wakacyjnym zawiesza działalność aż do majówki. Na długi weekend listopadowy tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Galeria
Dodano: 2017-10-06 14:46:00

Komentarze (2)
MaThek
6.10.2017 16:00

Celne spostrzeżenia. Zwłaszcza te dotyczące gen. Hallera. Tyle się mówi o Piłsudskim i Paderewskim, a o Polakach walczących na froncie zachodnim I Wojny Światowej w okolicznościowych materiałach telewizyjnych na 11 listopada praktycznie w ogóle się nie wspomina. Jeśli Hallerówka rzeczywiście jest czynna w tym terminie, to spędzenie długiego weekendu listopadowego we Władysławowie nad morzem staje się znakomitym wręcz pomysłem.

Anonim
25.06.2019 09:00

Lubię Władysławowo, nawet jeśli na dworze plucha i szaro. Nadmorski klimat zawsze jest wspaniały. Scenariusz na weekend listopadowy już mam wobec tego :)

Dodaj komentarz