Władysławowo doczeka się ośrodka żeglarskiego z prawdziwego zdarzenia

Czołowy polski kurort turystyczny nad morzem pozbawiony infrastruktury żeglarskiej? Choć trudno w to uwierzyć, to właśnie taki opis jak ulał pasuje do Władysławowa. Wprawdzie w miejscowym porcie jest trochę miejsca na jachty turystyczne, ale to przede wszystkim przystań rybacka, zaledwie kropla w morzu potrzeb miłośników żeglarstwa. Wszystko zmieni się jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, kiedy już powstanie Gminny Ośrodek Żeglarski.

Porządna, zbudowana specjalnie z myślą o amatorach żeglarstwa przystań powstanie nad Zatoką Pucką - przy ulicy Bohaterów Kaszubskich na południe od rezerwatu Słone Łąki, w okolicach skrzyżowania ulic Gdańskiej oraz Skandynawskiej we Władysławowie. W skład Gminnego Ośrodka Żeglarskiego wejdą m.in. bosmanat, parking samochodowy, pływający pomost ze specjalnym przyczółkiem, niezbędne zaplecze sanitarne i tereny zielone. Niewykluczone są też domki letniskowe i inne propozycje na nocleg nad morzem, a na wizualizacjach można dostrzec również sporą wieżę widokową z zadaszonym tarasem.

Lokalni włodarze pochwalili się parę miesięcy temu, że nabyli już prawa do dziewięciu (czyli większości potrzebnych) działek niezbędnych do tego, aby przystąpić do konkretnych prac nad długo oczekiwaną inwestycją. Jak podkreślał Roman Kużel - burmistrz Władysławowa - to zadanie na dużą skalę, o znaczeniu strategicznym dla całej lokalnej społeczności. Gminny Ośrodek Żeglarski będzie nie tylko dodatkową atrakcją dla mieszkańców, ale też nowym, bardzo silnym magnesem dla kolejnych turystów. Przystań i towarzysząca jej infrastruktura mają nie tylko stworzyć nowe możliwości rekreacji i spędzania wolnego czasu, ale też stanowić silny impuls do rozwoju.

A jak będzie prezentował się Gminny Ośrodek Żeglarski Władysławowo, można podejrzeć na udostępnionych w trakcie prezentacji projektu wizualizacjach. Wprawdzie do realizacji i oddania całości do użytku jeszcze bardzo daleka, ale miłośnicy aktywnego uprawiania sportów wodnych już teraz mogą zacierać ręce. W perspektywie paru lat na mapie Polski pojawi się kolejny punkt, gdzie zapaleni żeglarze będą oddawać się swojej ulubionej pasji. I to najpewniej w bardzo, bardzo komfortowych warunkach.

Galeria
Dodano: 2017-08-22 14:42:00

Komentarze (3)
Anonim
23.08.2017 08:09

Znając życie, to na wizualizacjach wszystko wygląda nowocześnie i niezwykle zachęcająco, a jak przyjdzie co do czego, to piękne projekty okażą się zbyt drogie w realizacji i trzeba będzie zmieniać śmiałe założenia. Bo jak z publicznych pieniędzy, to nagle wszystkie ceny idą w górę. O wyciekaniu kasy do różnych kieszeni na różnych szczeblach już nie wspominając. Mocno trzymam kciuki za to, abym nie miał racji i Władysławowo zyskało tak i efektowną (a przede wszystkim użyteczną) przystań żeglarską, na jaką zapowiada się na powyższych obrazkach.

Anonim
23.10.2017 13:00

Może wreszcie coś szybciej ruszy się w kwestii rozbudowy polskiego wybrzeża w tego typu atrakcje. Władysławowo to dobre miejsce na tego typu inwestycje.

Anonim
6.09.2019 15:41

Hmm 2019 i tego chyba jeszcze nadal nie ma? Władysławowo się pochwaliło i nic nie ruszyło? Może ktoś wie coś na ten temat?

Dodaj komentarz